O komputerach w szkole mówi się różnie. Większość szkół dąży do stopniowej informatyzacji, jednak często jest to robione na oślep i zamiast dobrych efektów ma się sale komputerowe, które nie służą nauce.

Zanim zacznie się pracę z nimi na lekcjach warto uświadomić nauczycieli, że Internet jest pełen ciekawych gier edukacyjnych, z których można zrobić użytek na lekcjach. Nie można zapomnieć, że obecnie nawet najmłodsze dzieci są dobrze obeznane z używaniem najnowszych sprzętów i rodzice im na to pozwalają. Zamiast tylko zakazywać i mówić, jakie to złe, lepiej wykorzystać. Gry edukacyjne są dostępne bezpłatnie, na różnych stronach i przeznaczone dla dzieci w bardzo różnym wieku. Najlepiej sprawdzają się dla uczniów podstawówki. W liceum oczekuje się już innego systemu nauki.

Dzieciom taki sposób może pomóc zwłaszcza w nauce liczenia, jak również czytania. Często działania wykonywane przy pomocy gier komputerowych ułatwiają im wizualizowanie działań matematycznych, które na tablicy w sali lekcyjnej są niejasne.