Internet daje obecnie bardzo wiele możliwości prowadzenia biznesu — równie dużo co tradycyjny rynek. Dzięki niemu wiele osób, których nie stać na stworzenie firmy czy inwestycji w realnym świecie może wybrać jedną z kilku opcji prowadzenia biznesu z małym budżetem online. Aby rozpocząć zarabianie pieniędzy w ten sposób lub całkowicie przenieść się do internetu i pracować tylko poprzez niego nie trzeba dysponować dużym budżetem. Poniżej znajdują się najciekawsze opcje zarabiania i prowadzenia własnego biznesu w internecie wraz z krótkim opisem i podpowiedziami, które umożliwia “rozkręcenie” własnego biznesu bez dużej ilości pieniędzy.

Sklep internetowy

Pierwszym pomysłem na uruchomienie biznesu w sieci bez dużego kapitału jest stworzenie własnego sklepu internetowego. Jeśli posiadamy pewne środki na ten cel (nie muszą być one duże), jest to strzał w 10, gdyż znaczna część wydatków z realnego świata nie jest wymagana. Aby otworzyć swój własny sklep online, musimy najpierw utworzyć go w sieci. Aby to zrobić, mamy do wyboru trzy opcje. Pierwsza z nich — zdecydowanie najłatwiejsza to stworzenie witryny w kreatorze internetowym. W sieci istnieje wiele tego typu witryny. Możemy na nich wybrać gotowy szablon lub zaprojektować sklep od podstaw. Tworzenie sklepu odbywa się poprzez przesuwanie danych elementów na stronie np. menu czy galerii zdjęć oraz wyborze kolorów, oraz czcionek. Edytowanie gotowych szablonów jest proste i polecane dla osób, które nie znają się na kodowaniu czy nowych technologiach.

Koszt stworzenia takiego sklepu to ok. kilkudziesięciu złotych lub miesięczny abonament. Darmowa opcja jest możliwa, choć zawiera reklamę kreatora na stronie, ma mniejszą ilość szablonów do wyboru czy nie ma dedykowanego adresu. Drugim rozwiązaniem jest zamówienie sklepu w agencji marketingowej. W cenie od kilkuset złotych wzwyż, będziemy mogli poprosić o jego wykonanie, instalacje i dostosowanie do naszych potrzeb. Ostatnią opcją jest samodzielnie tworzenie witryny, choć jest ona przeznaczona dla osób potrafiących kodować.

Prowadząc sklep online, musimy jedynie zakupić fizycznie towar np. koszulki czy obudowy do telefonów. Nie musimy wynajmować na początek magazynu, zatrudniać pracowników czy kupować kosztownego sprzętu. Całą pracę, możemy wykonywać samodzielnie i poświęcając jej odpowiednia ilość czasu. Na rynku coraz więcej osób decyduje się robić zakupy online, dzięki czemu będziemy mieli również dostęp do dużego rynku zbytu.

Dropshipping

Kolejnym sposobem na biznes w sieci, który wymaga jedynie minimalnego budżetu — jest dropshipping. To najprościej ujmując sprzedawanie przedmiotów, których nie posiadamy. W naszym sklepie internetowym lub na portalach aukcyjnych gdzie otworzymy swój sklep, wystawiamy konkretne towary i czekamy, aż klient kupi je. Jeśli sprzedamy dną obudowę czy koszulkę zamawiamy ją za niższą cenę w hurtowni lub w większym sklepie i zlecamy jej wysyłkę bezpośrednio do klienta. Dropshipping jest zatem droższym sprzedawaniem przedmiotów i zleceniem wykonania transakcji podwykonawcy — np. hurtowni za mniejszą sumę. Różnica, jaka nam pozostaje, jest naszym zyskiem.

Aby handlować w ten sposób, potrzebujemy jedynie środków na otwarcie sklepu internetowego. Praktycznie możemy zacząć zarabianie bez jakiegokolwiek wkładu, sprzedając towary jedynie na portalach aukcyjnych. Nie musimy kupować towaru, magazynować go, pakować czy wysyłać. Dropshipping możemy wykorzystać zarówno jako główną metodę zarabiania lub jedynie wykorzystywać dla najbardziej problematycznych towarów (np. drogich lub dużych gabarytowo) w tradycyjnym sklepie online.

Porada: Dobrym pomysłem może być oferowanie rzadkich czy bardzo tanich produktów pochodzących z zagranicy. Wiele osób sprzedaje w takim modelu rzeczy np. z Chin czy USA. Może być to bardzo dobry pomysł na przyciągnięcie nowych klientów i oferowanie rzeczy, których nie ma konkurencja.

Usługi online

Jeśli nie stać nas na odtworzenie tradycyjnego sklepu lub zakładu usługowego możemy swoją działalność przenieść do internetu. Jeśli jesteśmy hydraulikiem, wykonujemy remonty czy naprawiamy rowery, możemy otworzyć swój profil w internecie. Pomocne będą portale ogłoszeniowe, serwisy aukcyjne, profile na portalach społecznościowych czy własna strona internetowa. Możemy w takich miejscach oferować wykonanie usług i nawiązywać kontakt z klientem bezpośrednio. Po uzyskaniu zlecenia możemy udać się do niego i wykonać taką usługę. Dzięki takiemu modelowi prowadzenia biznesu nie będziemy musieli otwierać zakładu w realnym świecie, ponosić kosztów prowadzenia biura, kupować sprzętów czy zatrudniać pracowników.

Jeśli posiadamy jednak pewne środki, możemy przekazać je na promocję. To jedyny główny wydatek, z którym będziemy musieli się zmierzyć. Swoje usługi możemy reklamować na portalach społecznościowych np. na Facebooku, Instagramie czy Twitterze. Dobrym pomysłem jest również reklama w wyszukiwarce Google. Będziemy w zamian za opłatę mogli wykupić graficzną reklamę na stronach partnerskich Google, video reklamę na YouTube czy reklamę tekstową w wynikach wyszukiwania. W cenie kilkunastu złotych możemy dotrzeć do kilkuset odbiorców. Reklama w sieci umożliwia również dotarcie tylko do osób mieszkających w danej lokalizacji np. w danym mieście. To idealna sytuacja, gdyż wydając nasz budżet reklamowy, wydajemy go efektywnie, a reklama dociera tylko do osób, które potencjalnie skorzystają z naszej usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here