Tablice interaktywne łączą w sobie funkcjonalność wielu urządzeń, dlatego doskonale nadają się do prezentacji wszelkiego rodzaju materiałów multimedialnych. Dodatkowo pozwalają na korzystanie z nich w sposób tradycyjny. To właśnie ta wielozadaniowość sprawia, że tablice multimedialne coraz częściej zastępują te tradycyjne w szkołach podstawowych i średnich, na uniwersytetach a nawet w przedszkolach i biurach.

Czym są tablice multimedialne?

Tablica multimedialna to urządzenie interaktywne, które wyglądem przypomina tablicę suchościeralną. Posiada białą, najczęściej gładką powierzchnię użytkową, jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych tablic szkolnych, jest wyposażona w moduł elektroniczny. Dzięki temu, tablica interaktywna pozwala na prezentację obrazu z podłączonych do niej urządzeń takich jak komputer czy projektor multimedialny, a także reaguje na dotyk. W zależności od technologii, w której urządzenie zostało wykonane, do komunikacji używa się specjalnego pióra, dowolnego wskaźnika czy po prostu dłoni.

Powierzchnia tablic interaktywnych wykonana jest najczęściej z ceramiki lub tworzywa sztucznego bazującego na polimerach i pozwala również na użytkowanie ich w klasyczny sposób – z użyciem pisaków do tablic suchościeralnych i gąbek lub specjalnych pisaków magnetycznych.

Jakie funkcje oferują tablice interaktywne?

Funkcjonalności, jakie oferują tablice multimedialne zależne są oczywiście od konkretnego modelu urządzenia, jednak zwykle użytkownik może liczyć na:

• prezentację wyświetlanego obrazu – na tablicy można korzystać z dowolnego programu zainstalowanego w podłączonym do niej komputera,rysowanie,
• transformacje,import multimediów,
• tworzenie zrzutów z ekranu,
• zapisywanie prezentacji do formatu PDF,
• korzystanie z tablicy przez kilku użytkowników równocześnie,
• obsługę multigestów (rotacja, zoom, przesuwanie obrazów).

Najczęściej interaktywna tablica zaopatrzona jest we własne specjalistyczne oprogramowanie, a także pisaki magnetyczne (jeśli wymaga ich użytkowania) oraz dedykowany wskaźnik. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości tablic interaktywnych, zapoznaj się z szeroką ofertą tych urządzeń w sklepie Moje Bambino: https://mojebambino.pl/421/Tablice-multimedialne.

Dlaczego warto zainwestować w tablice interaktywne?

Choć tablice multimedialne są droższe niż tradycyjne zielone lub suchościeralne, warto jednak rozważyć ich zakup, ponieważ pozwalają urozmaicić zajęcia szkolne oraz bardziej zaangażować dzieci i młodzież w prowadzone lekcje.

Wśród zalet takiego rozwiązania należy wymienić:

• łączenie funkcji wielu urządzeń w jednym,
• wygodę – brak konieczności transportowania projektorów między salami lekcyjnymi,
• trwałość (25 lat).

Tablice interaktywne pozwalają nauczycielowi na przygotowanie ciekawych, interesujących zajęć, angażujących jednocześnie zmysł wzroku i słuchu ucznia, umożliwiając jednocześnie pisanie i rysowanie, co pozwala na lepsze zapamiętywanie materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here