W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się dyski zewnętrzne. Najczęściej używamy ich do przechowywania danych, które musimy z jakiegoś powodu zachować, bądź też chcemy je mieć zabezpieczone. Wystarczy zakupić dodatkowy dysk, bądź też pamięć USB, by móc się cieszyć dodatkowym miejscem do przechowywania. To świetne rozwiązanie do zapisywania zdjęć, filmów, dokumentów, które można nie tylko bez problemu zgrać na inne urządzenie, ale także pożyczać innym. W ten sposób można przekazywać aplikacje czy programy między pracownikami firmy, bądź też przesyłać ważne dane między urzędami.

Problem z dyskiem

Czasami zdarzają się problemy z dyskiem. Do najpopularniejszych problemów można zaliczyć komunikat: „Dysk jest zabezpieczony przed zapisem. Usuń ochronę zapisu lub użyj innego dysku„. W jaki sposób można sobie z tym poradzić? Wbrew pozorom wiele osób ma problem z tym komunikatem, jednak wciąż niewiele z nich jest w stanie sprawnie sobie z nim poradzić. Zanim jednak zdecydujemy się jakiś krok, podstawą będzie przeskanowanie dysku antywirusem. Pozwoli to na uniknięcie przedostania się niebezpiecznych aplikacji, czy oprogramowania do naszego komputera. Najpopularniejszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem będzie pomoc ze strony systemu. W wyszukiwarkę systemową należy wpisać komunikat:  “cmd”. W efekcie pojawi się wiersz polecenia, który należy kliknąć prawym przyciskiem myszy, dokładnie na „“Uruchom jako administrator”. Następnie należy wpisać kolejno komunikaty (po każdym z nich należy kliknąć ENTER):

  1. DISKPART
  2. LIST DISK- tutaj pojawią się wszystkie Twoje dyski, w tym ten, który jest problematyczny (należy zapamiętać jego nazwę)
  3. SELECT *tutaj numer dysku*
  4. CLEAN
  5. LIST VOLUME – analogicznie jak w przypadku listy dysków
  6. SELECT VOLUME *tutaj numer volumu*
  7. CREATE PARTITION PRIMARY
  8. SELECT VOLUME <numer woluminu>
  9. FORMAT

Oczywiście bardzo duże znaczenie ma tutaj to, by po każdym kliknięciu dać urządzeniu chwilę, na zastosowanie się do komunikatu. Jeśli powyższy sposób nie jest skuteczny, należy w MÓJ KOMPUTER wyszukać urządzenie, które stwarza problem, a następnie sformatować. W ostatnim czasie korzystanie z dodatkowych dysków staje się coraz bardziej popularne, dlatego warto pamiętać o tych sposobach. Niewątpliwie będą się mogły przydać jeśli chodzi o zapisywanie ważnych plików na dodatkowej pamięci. Oznacza to, że właściwie każdy będzie miał szanse na skorzystanie z tej możliwości, jeśli tylko będzie sobie tego życzył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here