Biuro wirtualne wcale nie jest czymś innowacyjnym i nowym. To rozwiązanie znane głównie osobom na samozatrudnieniu i przedsiębiorcom, którzy zajmują się świadczeniem swoich usług online. Czy biuro wirtualne to rozwiązanie dla ciebie? Czym jest i jak je uzyskać? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł, który odpowie na wszystkie wątpliwości!
Biuro wirtualne – podstawowe informacje
Przetestowałeś pomysł na biznes i zaczynasz działalność pełną parą? Biuro wirtualne to usługa outsourcingowa. Zgodnie z przedstawioną ofertą przedsiębiorca może otrzymać:
- ciekawy i łatwy do zapamiętania adres firmy,
- odbierania telefonów, wysyłanie i odbierania pism,
- pełne wsparcie w zakresie administracji,
- kompleksową obsługę księgowości,
- możliwość korzystania z biura na godziny,
- wynajem sal do prowadzenia Twoich spotkań biznesowych,
- zaoszczędzony czas, który będziesz mógł spożytkować na szybszy rozwój Twojego przedsiębiorstwa.
Co natomiast warto wiedzieć o kosztach? Cena oczywiście uzależniona będzie od zakresu usług na który się zdecydujesz. Zwykle za sam adres przedsiębiorca płaci od 50 do nawet 200 zł. Wirtualne biuro pobierze dodatkową opłatę za skanowanie e-maili, wysyłanie powiadomień o przychodzących listach czy za konkretną pomoc w prowadzeniu Twojego biznesu.

Kto może korzystać z takiego rozwiązania?
Rozwiązanie w postaci wirtualnego biura będzie dotyczyło kilku grup przedsiębiorców. Mowa tu głównie o freelancerach. Osoby takie mogą zajmować się fotografią, programowaniem, pisaniem czy tworzeniem stron www lub grafik komputerowych. Dodatkowo warto tutaj pomyśleć o przedsiębiorcach, którzy świadczą usługi elektroniczne i nie potrzebują fizycznego biura. Warto też w tym momencie wspomnieć, że biuro wirtualne może być jednym ze skutecznych sposobów budowania wiarygodności w oczach klientów. To również świetna opcja dla początkujących przedsiębiorców, którzy wynajmują mieszkanie. Tutaj w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest właśnie wirtualne biuro. Często właściciele niechętnie rejestrują firmy w miejscach, w których uzyskują korzyści finansowe. Idea ta wpisuje się dobrze w model biznesowy Canvas.
Biuro wirtualne – wszystkie zalety
Wielu właścicieli firm, zwłaszcza małych lub jednoosobowych, nie potrzebuje biura, ponieważ nie mają wielu klientów. Korzystając z takiej opcji można pracować dosłownie wszędzie. Chcesz wykonywać swoje zadania z domku na wsi? A może interesuje Cię praca nad projektem w kawiarni. Wszystko to jest jak najbardziej możliwe! Decydując się na biuro wirtualne otrzymujesz ogromną elastyczność. Dzięki temu dopasujesz sposób wykonywania pracy do swoich potrzeb. Warto również wspomnieć, że w przypadku, w którym chcesz spotkać się z klientami w biurze, możesz liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę. Pracownicy biurowi zrobią kawę i w razie potrzeby przygotują sale konferencyjne. Kolejnym elementem, na który warto zwróci uwagę jest gwarancja spokoju i komfortu. Nie musisz zajmować się zadaniami związanymi z opłaceniem czynszu, wody i prądu. To właśnie dzięki temu możesz skupić się na innych, ważniejszych zadaniach, które wpłyną na rozwój przedsiębiorstwa.

Oczywiście nie można także zapomnieć o kosztach! Optymalizacja kosztów firmy jest bardzo ważna i warto się uczyć od początku. To właśnie w ten sposób możesz pozyskać środki na stabilizację rozwoju swojej firmy. Wynajęcie wirtualnego biura i wynajmowanie go na godziny pozwala co miesiąc zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeżeli policzysz to w skali roku, będziesz na pewno pozytywnie zaskoczony!
Biuro wirtualne to zdecydowanie jedna z ciekawszych opcji, na którą możesz się zdecydować. Warto korzystać z tych rozwiązań, które w prosty sposób wspierają rozwój Twojego biznesu oraz pomagają w optymalizacji kosztów. Dzięki temu otrzymujesz spokój i komfort, a zaoszczędzony czas możesz poświęcić dalszemu rozwojowi firmy. Jesteśmy pewni, że jeżeli myślisz o takim biurze, musisz wypróbować taką opcję na własnej skórze. Z całą pewnością będzie to dobry wybór, który pozytywnie wpłynie na to, w jaki sposób będziesz działać!