Ekspresowe wysyłki kurierskie to nierzadko filar powodzenia funkcjonowania biznesu. Nie da się zresztą ukryć, że to najlepsza opcja, aby paczka została dostarczona w błyskawicznym tempie do odbiorcy, do tego przy niskim nakładzie finansowym, sprawnie i komfortowo. Oto dlaczego warto zdecydować się na abonament, jeśli Twoja firma często przekazuje przesyłki do klientów, kontrahentów czy biznesowych partnerów.

Przesyłki kurierskie w abonamencie – na co mogą liczyć firmy?

Czy wiesz, że przesyłki kurierskie na rynku lokalnym, na przykład na terenie tego samego miasta mogą być obsługiwane tego samego dnia. Gdański oddział DPD oferuje na przykład priorytetowe nadania i odbiory w jeden dzień roboczy. To świetna opcja, jeśli paczka ma trafić szybko do odbiorcy.

Ale to nie wszystko, bo podejmując stałą współpracę z kurierem, firma może liczyć na znacznie więcej korzyści. To między innymi redukcja kosztów nawet o 50%, bezpłatne materiały do pakowania, indywidualnie dobrany harmonogram odbioru przesyłek wedle preferencji działalności biznesu. Współpraca z kurierem może być dopasowana do potrzeb firmy. Właśnie w ten sposób obniża się koszty i wpływa na generowanie coraz wyższych zysków, a bezproblemowa i sprawna wysyłka paczek ma ogromne znaczenie dla powodzenia działalności gospodarczej oraz jej wizerunku. Przesyłki kurierskie generują opinie, a zadowoleni klienci czy biznesowi partnerzy tworzą przecież pozytywny PR firmy.

Przesyłki kurierskie w branży e-commerce

Branża e-commerce rozwija się w błyskawicznym tempie. Nie ma wątpliwości, że jej podstawą jest sprawne dostarczanie zamówionych towarów pod wskazany adres. Chcąc uzyskać przewagę konkurencyjną, e-sklep musi oferować błyskawiczne dostawy, nierzadko darmowe przesyłki oraz bezpłatne zwroty. Podpisując długofalową współpracę z firmą kurierską, dokładnie to może proponować swoim klientom i to nie generując zbytecznych kosztów.

Jak dopasować współpracę z danym kurierem? Można skorzystać z platformy logistycznej epaka, by wybrać abonament na miarę potrzeb i możliwości firmy. Trzeba brać pod uwagę ilość wysyłanych każdego dnia paczek czy elastyczny plan ich odbioru przez kuriera. Warto sprawdzić, czy firma kurierska realizuje wysyłki w sobotę i czy istnieje możliwość nadawania paczek priorytetowych z dostarczeniem ich do odbiorcy tego samego dnia. Należy uwzględnić, że dla sklepu online to właśnie schemat przesyłek kurierskich ma priorytetowe znaczenie. Od ich jakości zależy przecież zadowolenie klientów.

Warto także wziąć pod uwagę, że przesyłki kurierskie nie dotyczą jedynie wysyłania paczek z towarem o różnym gabarycie, wadze czy wartości. Kurierem mogą być nadawane także ważne dokumenty. W tym przypadku zawsze liczy się jakość obsługi oraz bezpieczeństwo w całym procesie logistycznym. Działalność firmy wymaga wymiany różnego rodzaju dokumentów, także tych poufnych. Firma musi mieć gwarancję zachowania należytej staranności, doświadczenia kuriera i wypracowanych schematów postępowania z różnymi rodzajami przesyłek. To dlatego najlepiej wybierać te, które mają już wypracowaną, stabilną pozycję na rynku i cieszą się renomą oraz nieposzlakowaną opinią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here