Czy wiesz, że już blisko 70% użytkowników internetu robi zakupy online regularnie, przynajmniej raz w miesiącu? Branża e-commerce przeżywa wzmożony rozwój i oferuje nam coraz więcej udogodnień. Polacy lubią zaś korzystać z innowacyjnej technologii, która pozwala generować najwyższy komfort codziennego funkcjonowania. Trzeba też przyznać, że jako klienci jesteśmy coraz bardziej wymagającą grupą. Zakupy w e-sklepach spełniają większość naszych potrzeb. Sprawdź tylko, w jaki sposób robić je w sposób całkowicie bezpieczny.

Weryfikuj sprzedawcę

Na szczęście w internecie nic nie ginie, a użytkownicy sieci chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Zanim zapłacisz za zakupy w danym e-sklepie znajdź opinie o sprzedawcy. Jeśli większość z nich jest negatywnych, a proces zakupowy nie przebiega komfortowo, lepiej zrezygnuj z zakupu towarów i wybierz inny sklep. Pamiętaj, że na fali wzrastającej popularności sklepów online, platformy sprzedażowe powstają zarówno w wyniku działalności światowych sieciówek, jak i lokalnych rzemieślników. Oczywiście, większość z nich na pewno działa w dobrym zamiarze, ale „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Zakupy bez rejestracji

Jeśli w danym sklepie realizujesz zakupy po raz pierwszy, wybieraj te, które nie wymagają zakładania konta i rejestracji poprzez przekazanie wszystkich swoich danych. Żaden zaufany sklep online nie będzie Cię prosił o numer konta ani hasła czy kody PIN. Najlepiej realizować zakupy w tych sklepach, które wymagają jedynie podania adresu dostawy.

Płatność za e-zakupy

Co ciekawe, nadal prawie połowa Polaków nie ma zaufania do instytucji bankowych. Z drugiej strony chętnie korzystamy z kont online i realizujemy transakcje zakupowe z wykorzystaniem bankowości mobilnej. Jeśli sklep udostępnia taką opcję, zawsze możesz zamówić „za pobraniem”. Wtedy płacić za zamówione produkty dopiero przy odbiorze, kiedy dostarczy je kurier DHL. Legnica, Kraków, Warszawa, czy każde inne miasto na terenie naszego kraju oferuje przesyłki kurierskie. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń w zakresie lokalizacji.

Zawsze możesz też złożyć zamówienie online, ale odebrać w punkcie stacjonarnym, jeśli akurat taka opcja jest dostępna w Twoim mieście.

Specjalne oferty

Oczywiście, zakupy online są opłacalne, bo nie tylko wygodne, ale najczęściej w niższej cenie. Zawsze warto zastanowić się jednak nad specjalnymi promocjami, zgodnie z którymi towar jest tańszy nawet kilka razy od tego w cenie standardowej. W sieci zdarzają się aż tak korzystne oferty, natomiast warto najpierw dokładnie zweryfikować taką propozycję danego sklepu. Niestety, nadal nie brakuje oszustów, którzy przyjmują płatności, ale nie wysyłają towaru.

Dodatkowe korzyści

Wybieraj sklepy, które oferują darmowe dostawy kurierem i bezpłatne zwroty. Każdy sklep online musi zamieścić w swojej witrynie regulamin działalności i korzystania z e-oferty. Zawsze dobrze sprawdza się też opcja „pytania i odpowiedzi” – koniecznie przeczytaj te informacje, zanim złożysz zamówienie. Każdy sklep może oferować inne warunki współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here