Jak zarabiać na Facebooku?
Fot. Pexels

Coraz więcej osób wykorzystuje potencjał Facebooka jako źródła dodatkowego dochodu. Jest to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie i obecnie liczy ponad miliard ludzi. Umożliwia to dostęp do dużej liczby dobrze skonfigurowanych grup docelowych. Jak zarabiać na Facebooku? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej! 

Posty sponsorowane

Przede wszystkim na zasadzie współpracy możesz reklamować usługi lub promować produkty różnych firm. Oczywiście pierwszym krokiem będzie zebranie osób, które będą Cię obserwować. Oznacza to, że podstawą będzie zbudowanie aktywnej społeczności oraz zaufania. Dobrą praktyką jest również wybieranie takich współprac, które pasują do Ciebie. Sam post promocyjny nie wymaga dużego nakładu pracy. W zależności od umowy będzie to przygotowanie tekstu, zrobieniu zdjęć produktów i późniejszej ich obróbce, nagraniu i zmontowaniu filmu czy odpowiadaniu na komentarze i pytania obserwujących. Analogiczna sytuacja znana jest dla Instagrama.

Prowadzenie fanpage’a firmowego
Fot. Pexels

Prowadzenie fanpage’a firmowego

Postanowiłeś prowadzić własną firmę i zajmować się mediami społecznościowymi? Po pierwsze, mając doświadczenie w prowadzeniu profili firmowych, możesz zająć się świadczeniem usług, jakim jest prowadzenia fanpage’y. Na rynku można znaleźć wiele zleceń na prowadzenie profili małych lub większych firm. To, ile zarobisz zależy od Twojej reputacji, a nawet od wielkości firmy. Warto również podkreślić, że nie jest to proste i banalne zadanie. Decydując się na taką działalność powinieneś spodziewać się ogromu pracy. Taka praca związana jest z czynnościami takimi, jak:

  • opracowywaniem strategii wydawania treści,
  • prowadzeniem kalendarzy wydarzeń,
  • planowanie i publikowanie postów,
  • tworzenie reklam,
  • analiza wyników,
  • odpowiadanie na komentarze społeczności.

Bardzo często wymaga to pracy w nietypowych godzinach. Specjaliści do spraw mediów społecznościowych doskonale wiedzą, że trudne sytuacje występują najczęściej w nietypowych godzinach.

Jak zarabiać na Facebooku? Sprawdź, czym są programy afiliacyjne!

Po zebraniu społeczności fanów możesz zacząć otrzymywać wynagrodzenie za publikowanie swoich linków partnerskich. Wchodząc w link i wykonując uzgodnioną operację, otrzymasz prowizję. Zwykle pojawią się na Twoim koncie, gdy użytkownicy klikną zamieszczony przez Ciebie link. Im większy fanpage, tym wyższy dochód. Warto pamiętać, że zaangażowanie społeczności jest niezbędne zarabianiu w taki właśnie sposób.

Zostań sprzedawcą!

Czy wiedziałeś, że na Facebooku można sprzedawać? Nie tylko jest to dostępne w sklepie, ale również w różnych dedykowanych grupach. Bardzo często możesz tam sprzedać niepotrzebne rzeczy lub elementy z Twojego sklepu, który jednocześnie prowadzisz stacjonarnie. Warto poszerzać zasięg działalności i cieszyć się ze wzrostu przypływów na Twoje konto. Ostatecznie zawsze możesz sprawdzić, czy ten pomysł na biznes w Twoim przypadku będzie opłacalny.

Ile można zarobić na Facebooku?
Fot. Pexels

Ile można zarobić na Facebooku?

Na Facebooku można zarobić naprawdę dużo pieniędzy. Jeżeli poświęcisz odpowiednią ilość czasu, a Twoje działania będą regularne to z czasem może stać się to regularną pracą. Przede wszystkim dbaj o fanów, odpowiadaj na ich wiadomości, na komentarze i wszelkie zapytania. Warto z równą ostrożnością szukać potencjalnej współpracy, zwracając uwagę na negocjowanie korzystnych zleceń reklamowych. Nie łap się za pierwsze lepsze zlecenia! To obniży Twoją wiarygodność w oczach Internautów. Przychody na Facebooku wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy miesięcznie. Natomiast za większe współprace można zgarnąć kilkanaście tysięcy. To jest dostępne dla Influencerów. Warto również wspomnieć, że sam Facebook oferuje również możliwość prowadzenia sklepu internetowego z poziomu fanpage. Ta opcja przyda się, jeśli prowadzisz sklep w Internecie i chcesz poszerzyć zasięg. Takie przychody są trudne do oszacowania i zależą od bazy klientów zgromadzonej przez Twój sklep.

 

Jeżeli zastanawiałeś się jak zarabiać na Facebooku, to z całą pewnością znasz już odpowiedź na to pytanie. Poszukiwanie nowych możliwości jest jak najbardziej naturalne. Warto korzystać z tych opcji, które pomogą w rozwoju firmy i wpłyną na stan portfela. Mnożenie oszczędności to również metoda na zachowanie spokoju. Jesteśmy pewni, że jesteś osobą przedsiębiorczą, a powyższe rady staną się dla Ciebie inspiracją do działania. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za Twój sukces!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here