Konto studenckie
Fot. Unsplash

Studia są momentem, w którym po raz pierwszy musimy wybrać nasz bank. Dobre konto studenckie pozwoli na rozsądne gospodarowanie budżetem i zapewni ogromne poczucie komfortu. Większość polskich banków ma konta studenckie, ale także niektóre ogólne konta osobiste mogą również zaspokoić potrzeby młodych klientów. W jaki sposób wybrać najlepiej? Wszystkie podpowiedzi znajdziesz poniżej! Czytając ten artykuł z całą pewnością dokonasz najlepszego wyboru!

 

Konto studenckie? Postaw na nowoczesność!

Decydując się na konto studenckie warto zwrócić uwagę na rozwiązania technologiczne. Ogromną zaletą będzie możliwość wykonywania płatności mobilnych. Im większe możliwości, tym lepiej. Obecnie płatności Blikiem jest zupełną podstawą. Warto również postawić na rozwiązanie takie jak zbliżeniowe płatności mobilne: HCE, Google Pay (na Androida) i Apple Pay (na iPhone).

Wart jednocześnie sprawdzić, czy dany bank korzysta z portfeli elektronicznych (Masterpass i Visa Checkout). Wszystkie rozwiązania poprawiają szybkość i wygodę transakcji. Dodatkowo dobry bank powinien gwarantować łatwy, bezpieczny i szybki dostęp do konta. Ciekawymi rozwiązaniami dla konta osobistego będą również: szybki przelew na numer telefonu, wykorzystanie kodów QR do płatności online, możliwość ubiegania się o inne produkty bankowe czy logowanie się odciskami palców.

Konto studenckie? Postaw na nowoczesność!
Fot. Unsplash

Zwróć uwagę na promocje!

Odpowiednie konto bankowe ułatwi zarządzanie Twoimi finansami. Jednak warto pamiętać, że to nie tylko wydatki. Czasami można uzyskać z takiego konta bankowego całkiem niezłe bonusy lub nagrody. Przecież każdy z nas uwielbia otrzymywać prezenty! Korzystając z promocji, możesz otrzymać nagrody, w tym premie gotówkowe, kupony od popularnych sieci handlowych lub określone kwoty pieniężne, które wpłyną na nowe konto bankowe. Warunki otrzymania nagród są różne – od prostego otwarcia konta po użycie karty lub Blika. Ponadto niektóre Instytucje finansowe regularnie organizują małe akcje promocyjne dla posiadaczy kont studenckich. Zazwyczaj wystarczy spełnić naprawdę proste warunki!

Dobre konto studenckie – zweryfikuj dodatkowe korzyści

Czy powyższe punkty to wszystko, o czym warto pomyśleć? Nic bardziej mylnego! Warto wziąć pod uwagę także inne czynniki. Można do nich zaliczyć korzystne pożyczki studenckie, zniżki na oszczędności, a nawet nietypowe „gadżety” banków. Pierwszy punkt może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i pomóc w uzyskaniu kredytu na mieszkanie w przyszłości.  Niektóre instytucje finansowe umożliwiają młodym ludziom korzystanie z kart płatniczych w postaci naklejek zbliżeniowych, zegarków czy breloków do kluczy. Bardzo popularnym dodatkiem będzie również pełna personalizacja wizerunku karty płatniczej.

konto studenckie - wybór banku
Fot. Unsplash

Młodzi ludzie są jednymi z najbardziej wymagających konsumentów wśród wszystkich kupujących. Dlaczego? To właśnie oni czekają na wyprzedaże, a korzystając z rabatów i rabatów mogą obliczyć, czy dany produkt w danym momencie warto kupić, czy też czekać na lepsze rozwiązanie. Właśnie dlatego każda instytucja finansowa, taka jak bank, oferując ciekawe programy rabatowe może zaoszczędzić na kosztach zakupu i może liczyć na pozyskanie nowych klientów, którzy na przestrzeni lat przyniosą większe zyski.

Co dzieje się po studiach?

Każdy bank stara się, aby studenci zostali z nimi po ukończeniu studiów i korzystali z coraz większej liczby produktów. Oznacza to, że konto studenckie można przekształcić w inny instrument finansowy. W tym celu banki rozszerzają swoje usługi dla tej grupy wiekowej i dostosowują je do wymagań i stylu życia młodych ludzi. Wszystko to pozwala wybrać rachunek idealny, czyli taki, który spełnia podstawowe kryteria. Jakie? Taki rachunek bankowy jest tani, praktyczny i oczywiście nowoczesny.

 

Konto studenckie to świetna opcja dla młodych ludzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w łatwy sposób nauczyć się zarządzania finansami. Warto więc korzystać z dodatkowych promocji i cieszyć się nowoczesnymi opcjami, które oferują banki. Dzięki temu można skupić się na nauce i nie martwić się o bezpieczeństwo własnych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here