Na czym polega audyt strony www
Fot. Pexels

W dzisiejszych czasach coraz więcej działań poszczególnych biznesów przenosi się do sieci. Prowadzenie strony internetowej to coś więcej niż publikowane poszczególnych treści. Aby konkretna witryna przyciągała potencjalnych użytkowników, trzeba skupić się na dobrze przemyślanych działaniach związanych z pozycjonowaniem. W tym artykule podpowiadamy na czym polega audyt strony www. Co warto zrobić, aby zweryfikować, czy Twoja witryna działa w sposób prawidłowy? Zobaczmy!

Co to jest audyt strony www?

Przy prowadzeniu strony internetowej warto wiedzieć jak pisać teksty zgodne zasadami SEO. Dobrze jednak wiedzieć, że to nie wszystko! Audyt strony www to usługa polegająca na stworzeniu specjalnego dokumentu, który zawiera liczne sugestie oraz komentarze i dotycząca danej platformy. Komentarze zebrane w audycie są wykorzystywane przez programistów, redaktorów oraz pozostałe osoby, które pracują nad stroną. Do najważniejszych elementów takiego audytu możemy natomiast zaliczyć:

 • Przegląd wszystkich elementów istotnych dla SEO na danej stronie,
 • Umieszczenie jasnych podpowiedzi, które dotyczą poprawy optymalizacji konkretnego elementu,
 • Podkreślenie wszystkich zalet oraz opisanie wady strony internetowej,
 • Ocenę, optymalizację i dostosowanie każdego elementu krytycznego,
 • Opisanie wszystkich problemów, które spotkała osoba wykonująca audyt.

Posiadanie odpowiednio zoptymalizowanej strony internetowej jest bardzo ważne, ponieważ wyszukiwarka Google zwraca coraz większą uwagę na miejsca przyjazne dla użytkownika. Dodatkowo istotne jest zwrócenie uwagi na tak zwane roboty indeksujące. Aby strona była prosta w obsłudze i łatwa w obsłudze dla robotów, konieczne jest dostosowanie jej do najnowszych trendów użyteczności oraz dostosowanie do wskazówek webmasterów. To nieustanna praca, która praktycznie nigdy się nie kończy. Warto więc wybrać odpowiednią agencję, która zajmie się takim tematem.

Co to jest audyt strony www?
Fot. Pexels

Korzyści wynikające z audytu

Audyt strony www przynosi szereg korzyści, które pomagają w rozwoju poszczególnych miejsc w sieci. Co możemy do nich zaliczyć?

 • Kompleksowy przegląd elementów witryny, które wymagają poprawy – profesjonaliści przygotują pełną listę ze szczegółowymi opisami. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymasz punkty, nad którymi trzeba popracować.
 • Dokładana cena stan witryny wraz z trafnymi uwagami – decydując się na audyt strony www nie tylko otrzymasz dokładną analizę, ale również propozycję działań i uwagi, które pomogą w opracowaniu poszczególnych zmian.
 • Zapoznanie się z mocnymi i słabymi stronami – nie każdy musi znać się na zasadach UX czy na programowaniu. Właśnie dlatego audyt SEO jest furtką do poznania nowych możliwości.
Audyt strony www – jeszcze więcej zalet
Fot. Pexels

Audyt strony www – jeszcze więcej zalet

Warto podkreślić, że to nie wszystko! Po wdrożeniu poszczególnych uwag i sugestii można otrzymać kolejne korzyści. Osoby, które zdecydowały się na przejrzenie swojej witryny chwalą się:

 • Wzrostem ruchu na stronie – jeśli audyty zostaną przeprowadzone prawidłowo, poprawi się jakość ruchu otrzymywanego od Google. Warto więc wybierać sprawdzone firmy, które do zadania podchodzą kompleksowo.
 • Wyższymi pozycjami wybranych fraz – po wdrożeniu poszczególnych wytycznych zauważalny jest wzrost zainteresowania konkretnymi artykułami. Dzięki temu biznes otwiera się na nowych użytkowników.
 • Zwiększeniem konwersji – wszystko to dzięki na dobrze dopasowanym frazom kluczowym. To one pozwalają na dotarcie do ściśle zdefiniowanej grupy docelowej, która jest zainteresowana konkretnym produktem.
 • Wyeliminowaniem błędów – wpływa na przyspieszenie działania witryny, jak również na uproszczenie samej strony. Zwiększenie użyteczności serwisu docelowo wpływa także na wzrost sprzedaży. Jest to więc bardzo ważny aspekt.

 

Audyt strony www powinien być podstawą dla każdej witryny, która znajduje się w sieci. Dzięki profesjonalnej analizie można w prosty sposób wpłynąć na rozwój platformy, przy zupełnie niewielkim wysiłku. Z całą pewnością warto więc postawić na taką inwestycję. Kto wie, może to właśnie dzięki temu ruszysz do przodu z własnym biznesem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here