Jak wybrać najlepszy hosting
Fot. Unsplash

Każda strona internetowa musi posiadać hosting. Dobry wybór wspiera jej funkcjonowanie. Nieważne czy prowadzisz bloga, portal internetowy czy też własny sklep online. W każdym z tych przypadków będziesz musiał zadbać o ten właśnie aspekt. Jak wybrać najlepszy hosting, aby w pełni cieszyć się z jego funkcjonalności? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Co to jest hosting?

Hosting jest lokalizacją na konkretnym serwerze zewnętrznym, do której wysyłane są pliki niezbędne do utrzymania strony internetowej oraz poczty elektronicznej. Możemy go podzielić na kilka typów. Rozróżniamy więc hosting:

  • współdzielony – zdecydowanie to najpopularniejsza opcja. Do zalet można zaliczyć doskonały stosunek jakości do ceny. Użytkownik otrzymuje wydzieloną część danego serwera. Jednocześnie dostawca gwarantuje określoną ilość miejsca, zasobów oraz przepustowości. To świetna opcja dla małych firm, blogerów i osób, które nie zwracają uwagi na wydajność.
  • VPS – to wirtualny serwer prywatny. Cena tego rozwiązania jest wyższa niż cena płacona za hosting współdzielony. Jest to jednak lepsza opcja dla firm (na przykład sklepów internetowych), które stawiaj na wyższą jakość.
  • dedykowany – to natomiast serwer przeznaczony dla jednego użytkownika. Oznacza to, że może on całkowicie dowolnie modyfikować ustawienia, aby odpowiadały jego preferencjom. Ta opcja jest zdecydowanie najdroższa i przyda się dużym biznesom.
Co to jest hosting?
Fot. Unsplash

Jak wybrać najlepszy hosting?

Rozwijasz własną firmę i myślisz o wyborze hostingu? Poniżej przedstawiamy kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Tylko dokładna analiza pozwoli dokonać najbardziej korzystnej inwestycji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zweryfikuj:

  • Pojemność serwera – dobierz ją w taki sposób, aby zaspokoiła wszystkie Twoje potrzeby. Sama pojemność będzie inna dla małych blogów, a zupełnie inna dla wielkich korporacji. Przede wszystkim należy wybrać taką pojemność, która zapewni prawidłowe działanie serwisu. Co to oznacza w praktyce? Dobry wybór pozwoli na umieszczenie wszystkich ważnych elementów bez jakichkolwiek problemów.
  • Bezpieczeństwo – jest to istotne, szczególnie w przypadku ataków hakerów. Warto wybierać sprawdzonych dostawców, którzy zagwarantują najlepsze zabezpieczenia. Jednocześnie opisywany aspekt obejmuje również tworzenie kopii zapasowych, które niejednokrotnie mogą okazać się bardzo przydatne.
  • Przepustowość – wbrew pozorom to bardzo ważny element. Dobrze, aby serwer hostingowy mógł obsłużyć dużą liczbę użytkowników w jednym czasie.
  • Koszt zakupu i utrzymania serwera – to także jeden z najważniejszych elementów, który trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli nie potrzebujemy rozbudowanych usług to sam koszt nie powinien być zbyt wysoki. Wybierz dostawcę, który zapewnia zrównoważony cennik, który dopasujesz do Twojej sytuacji. Jest to cena, która idealnie wpasuje się w założony przez Ciebie budżet.
  • Wsparcie techniczne – bardzo często jest to czynnik decydujący o skorzystaniu z konkretnych usług. Nie każdy potrafi programować. Właśnie dlatego wybierając opiekę danej firmy hostingowej warto zwrócić uwagę na wsparcie techniczne. Będzie ono potrzebne, jeśli kiedykolwiek wystąpi problem z dowolną funkcjonalnością serwisu. Dodatkowo sam klient powinien mieć możliwość jak najszybszego skontaktowania się z dostawcą i przywrócenia normalnego działania serwisu.
  • Przeczytaj opinie – opinie innych są na wagę złota. Poszukaj wszelkich informacji w mediach społecznościowych lub odwiedzając fora internetowe. Dobrze upewnić się, jak obsługa danego dostawcy wygląda w praktyce. To natomiast pozwoli uniknąć wielu kłopotów.
Jak wybrać najlepszy hosting?
Fot. Unsplash

Krótkie podsumowanie

Jak wybrać najlepszy hosting? Przede wszystkim warto zrobić dobry research. Decydując się na własną stronę internetową warto wykazać się odpowiedzialnością i skrupulatnością. Weryfikacja powyższych elementów z całą pewnością pomoże w dokonaniu najlepszej decyzji. To w końcu od niej zależy to, w jaki sposób będziesz rozwijał taki sklep online lub bloga w przyszłości. Czasami warto dać sobie kilka dni na przemyślenia. Ostatecznie dokonując wyboru warto byś przekonanym do danego dostawcy w stu procentach. To potwierdzi, że w danym momencie nie mogłeś wybrać lepiej, a to bardzo ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here