Social selling – czym jest I co warto o nim wiedzieć?
Fot. Pexels

Od pewnego czasu nieustannie rośnie siła mediów społecznościowych. W tym samym momencie rośnie też ich potencjał sprzedażowy. W związku z tym warto wykorzystywać całą gamę możliwości, co będzie wspierać procesy sprzedażowe. Czym jest social selling? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz czytając ten artykuł!

Czym konkretnie jest social selling?

Social selling związany jest ściśle z używaniem mediów społecznościowych do znajdowania klientów, którzy będą zainteresowani Twoimi usługami lub produktem, który oferujesz. Dodatkowo to element budowania wiarygodnych relacji i ostatecznie osiągania celów sprzedażowych. To właśnie ta technologia sprzedaży może lepiej generować leady, usprawniać proces znajdowania potencjalnych klientów i eliminować konieczność wykonywania niepotrzebnych telefonów.

Warto również wspomnieć, że w sieci wzajemnego zaufania między markami a klientami łatwiej jest nawiązywać i utrzymywać relacje biznesowe. Ta metoda sprzedaży jest wynikiem zjawiska zakupów społecznościowych. Co to konkretni oznacza? Zjawisko to polega na podejmowaniu przez konsumentów decyzji zakupowych na podstawie informacji znajdujących się w serwisach społecznościowych. Nieważne więc czy wybierzesz Facebooka, Instagram czy też LinkedIn. Każde to miejsce będzie dobre do rozwoju Twojej firmy.

Czym konkretnie jest social selling?
Fot. Pexels

Jak skutecznie sprzedać przez media społecznościowe?

Proces budowania zaufania klientów do marki nie jest czymś, co zrobisz w jeden dzień czy nawet w jeden miesiąc. To działania przemyślane i przede wszystkim długotrwała praca. Aby skutecznie prowadzić działania marketingowe w mediach społecznościowych, należy opracować spójną strategię i postępować zgodnie z ustalonymi założeniami. Dodatkowo ważna będzie konsekwencja i dyscyplina. Samą sprzedaż społecznościową można przeprowadzić w zaledwie kilku krokach. Co możemy do tego zaliczyć?

Budowanie silnej i sprawdzonej marki

Dbanie o wizerunek Twojej firmy w sieci jest zupełną podstawą. Zadbaj o spójność wizualną, język komunikacji dostosowany do grupy docelowej, wartościowe treści i regularne działania. Pozwól również, aby potencjalni klienci Twojej marki czuli się z nią pozytywnie za każdym razem. Dodatkowo zadbaj o to, by zbudować ekspercki wizerunek. Jak to zrobić? Dobrym rozwiązaniem będzie częste i jednocześnie merytoryczne komentowanie tematów powiązanych z Twoją branżą. Wiele ekspertów prowadzi firmowe blogi, na których udostępnia darmową wiedzę. Sprawdź pojawiające się w sieci pytania związane z Twoim produktem i odpowiedz na nie w formie obszernych artykułów. To także wzmocni pozycję Twojej witryny w przeglądarce. Otrzymasz więc w jednym czasie aż dwie korzyści!

Social selling – ważna jest grupa docelowa

Nie próbuj docierać do wszystkich ze swoimi produktami lub usługami. Produkty uniwersalne zwyczajnie nie istnieją. Dzięki temu Twoja oferta lub Twój produkt będą bardziej spersonalizowany. Bądź przejrzysty i bądź chętny do rozmowy z publicznością. Nie bój się przyznać się do swoich błędów. Pokaż, że za marką stoją żywi ludzie. Dzięki kompetentnym działaniom w zakresie sprzedaży społecznościowej możesz zdobyć zaufanie potencjalnych klientów, przedstawiając im dowód społecznej słuszności.

Jak skutecznie sprzedać przez media społecznościowe?
Fot. Pexels

Wykorzystaj wszystkie możliwości!

Media społecznościowe nie ograniczają się do Facebooka. Zagadnienie to obejmuje również platformy takie jak: Twitter, Youutube, TikTok, Instagram, LinkedIn, a nawet blogi. Spokojnie! Nie musisz być aktywnie zaangażowany we wszystkie te działania. Zastanów się, które medium jest najlepsze dla Twojej strategii. Pamiętaj, że dany odbiorca może obserwować Cię na różnych stronach internetowych, więc unikaj publikowania dokładnie tych samych treści.  Wykorzystaj to do reklamy Twojej firmy i ciesz się efektami!

 

Social selling jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć. Przemyślana strategia pozwoli uzyskać najlepsze efekty, które realnie wpłyną na rozwój Twojej firmy. Warto wybierać więc to, co najlepsze i najbardziej skuteczne. Testuj i nie bój się eksperymentów. Tylko tak zweryfikujesz czy Twoje działania są skuteczne. Dzięki temu uzyskasz najlepsze i najbardziej satysfakcjonujące efekty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here