Jak zarabiać na bitcoinach
Fot. Pexels

Dla niektórych bitcoiny to czarna magia. Dla innych prawdziwa żyła złota. Wiele osób myślało, że to tylko chwilowy trend, który szybko wygaśnie. Nic bardziej mylnego!  Jak zarabiać na bitcoinach? Czy jest to możliwe? Poniżej znajdziesz zupełne podstawy, które mogą okazać się naprawdę interesujące! Wyjaśnimy samo pojęcie bitcoina. Dodatkowo poznasz jego cechy i dwie najpopularniejsze metody inwestowania. Jeżeli więc, chcesz rozpocząć swoją przygodę z takimi inwestycjami, zobacz, co warto wiedzieć!

Czym jest bitcoin?

Bitcoin to kryptowaluta, która została uruchomiona na przełomie 2008/2009. Pojawiła się jako odpowiedź na pytania związane z funkcjami walutowymi, które obejmują monety, banknoty i bankowość elektroniczną. Bitcoin to przede wszystkim zupełnie nowoczesna technologia. Dodatkowo to pierwsza w historii waluta, która oparta jest na prawach matematyki. Można więc powiedzieć, że Bitcoin to ciąg kilkudziesięciu znaków, w których ukryty jest zaszyfrowany kod. Co ciekawe samej waluty nie można dotknąć ani zobaczyć. Wszystko dlatego, że jest ona wynikiem złożonych i przeprowadzonych na dużą skalę operacji matematycznych.

Czym jest bitcoin?
Fot. Pexels

Wiele osób inwestuje w opisywaną walutę, aby skutecznie pomnażać oszczędności. Co jeszcze warto wiedzieć? Z całą pewnością ciekawym aspektem będą same funkcje bitcoina. Z całą pewnością można do nich zaliczyć:

  • Opisana waluta jest w 100% własnością użytkownika. Oznacza to, że nie ma możliwości przejęcia jej przez rząd, bank czy inną instytucję.
  • Wszelkie operacje wykonywane w tym systemie są jawne, ale użytkownicy pozostają całkowicie anonimowi.
  • Bitcoina charakteryzuje otwarty kod źródłowy. W praktyce oznacza, że ​​każdy może sprawdzić, jak taki kod działa.
  • Bitcoin nie ulega inflacji.
  • Wszelkie dostępne protokoły można zmodyfikować tylko za zgodą odpowiedniej liczby użytkowników.

Jak zarabiać na bitcoinach?

Poszukujesz dodatkowego źródła zarobku, ponieważ chcesz zasilić Twój budżet domowy? Obecnie istnieje kilka opcji inwestowania w Bitcoin. Jeśli nie masz doświadczenia w takiej działalności, powinieneś zainteresować się dwoma innymi sposobami zarabiania na kryptowalutach. Zaliczamy do nich handel na rynku walut, a także CFD na kryptowaluty.

Czym jest CFD na kryptowaluty?
Fot. Pexels

Handel bitcoinami na giełdzie to najbardziej oczywisty sposób inwestowania. Wystarczy otworzyć konto u jednego z dostępnych brokerów, a następnie dokonać zakupu. Ważne jest to, że po dokonaniu transakcji, wirtualna waluta staje się ona naszą własnością i możemy nią swobodnie zarządzać. Zgromadzona suma jest następnie przechowywana w specjalnym portfelu, do którego tylko ty będziesz miał dostęp. No dobrze, ale jak na tym zarobić? Wystarczy, że zakupisz Bitcoina po niższej cenie, a sprzedasz go drożej. Warto więc regularnie analizować rynek.

Czym jest CFD na kryptowaluty?

Jak w prosty sposób opisać to pojęcie? Jest to zakład z brokerem walutowym, w którym jedna ze stron zgadza się zapłacić drugiej stronie różnicę między ceną zakupu, a ceną sprzedaży. Dlatego jeśli postawisz na to, że cena Bitcoina wzrośnie i tak się stanie, to broker zapłaci Ci różnicę w kursach. Co najważniejsze, taki kontrakt pozwala zarabiać pieniądze zarówno wtedy, gdy wartość waluty rośnie, jak i gdy waluta traci na wartości. Dzieje się tak, ponieważ kontrakty CFD są szeroko stosowanymi narzędziami dla wielu instrumentów finansowych (towary, złoto, akcje i oczywiście same kryptowaluty). Jednak warto tutaj zaznaczyć, że różnica między korzystaniem z kontraktów CFD a tradycyjnymi transakcjami w walutach wirtualnych polega na wykorzystaniu tak zwanej dźwigni finansowej kryptowalut.

Rynek kryptowalut na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowany. Przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji dobrze jest uzupełnić wiedzę, która pomoże w dokonaniu rozsądnych wyborów. Oczywiście działania inwestycyjne pomagają w odłożeniu oszczędności na emeryturę. Podkreślamy jednak, że wszelkie ryzykowne zachowania mogą spowodować straty. To natomiast może prowadzić do zadłużenia. W związku z tym tylko przemyślane ruchy sprawdzą się najlepiej, a Ty poczujesz prawdziwe bezpieczeństwo finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here