pomoc dla zadłużonych
Fot. Unsplash

Temat zadłużenia jest w Polsce dość popularny. Coraz więcej osób posiada długi, które są trudne do spłacenia. Walka z tym problemem może być naprawdę ciężka, a pomoc dla zadłużonych nie zawsze jest dostępna. Znajdujesz się w trudnej sytuacji? Spokojnie! Z całą pewnością możesz z tym wygrać. Zobacz, jak walczyć z długami w skuteczny sposób. Jesteśmy pewni, że to Ty będziesz wygranym w tym trudnym starciu!

Niebezpieczna spirala długów!

Spirala zadłużenia to bardzo niebezpieczne zjawisko, które jest charakterystyczne dla osób zadłużonych. Z całą pewnością nie wspiera budżetu domowego. Polega na braniu zobowiązań, w celu spłaty zaległości. W konsekwencji długi się nawarstwiają i w pewnym momencie stają się gigantyczne. Sam dłużnik zaś jest przekredytowany.

Kiedy najłatwiej znaleźć się w takiej sytuacji? Najczęstszym zagrożeniem będą tak zwane chwilówki. Istnieją firmy, które nie sprawdzają wiarygodności kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej lub w biurach informacji gospodarczej. Wbrew pozorom to bardzo niebezpieczna praktyka. Właśnie dlatego cechą charakterystyczną spirali zadłużenia jest rosnące zadłużenie. Wynika to z różnych dodatkowych, odsetek karnych i wszelkich kar umownych. W efekcie sytuacja dłużnika staje się wręcz beznadziejna. Ostatni, etapem będzie windykacja, przekazanie sprawy do sądu i komornika.

Pomoc dla zadłużonych – lepiej zapobiegać niż leczyć!
Fot. Unsplash

Pomoc dla zadłużonych – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Podstawową zasadą, jaką należy przestrzegać, aby uniknąć nadmiernego zadłużenia, jest unikanie tak zwanych kredytów konsumpcyjnych. To z całą pewnością również pomoże w oszczędzaniu. Regularna weryfikacja budżetu domowego, robienie notatek i wyliczeń będą jak najbardziej w cenie.  Rozsądnym rozwiązaniem może też być dokonanie wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego na mieszkanie. Wszystko po to, by unikać wydatków związanych ze spłacaniem jakichkolwiek zobowiązań. Pamiętaj, że lepiej odłożyć pewną kwotę na nowy telefon, niż wybierać zakup na raty. Bardzo często jest to wręcz nieopłacalne i niepotrzebnie obciąża Twój portfel nawet na kilka lat.

Co zrobić, gdy znalazłeś się w trudnej sytuacji?

Decydując się na wyjście z długów, należy wziąć pod uwagę fakt, że będzie to ciężka praca. Pamiętaj jednak, że rezultat będzie bardzo przyjemny! Jak więc zacząć walkę z długami? Po pierwsze czas na obniżenie kosztów życia! To realna pomoc dla zadłużonych. Jak to zrobić? Usiądź i spisz wszystkie miesięczne koszty utrzymania. Możesz skorzystać z dedykowanych aplikacji lub po prostu wykorzystać do tego notes. Gdy już znamy miesięczne wydatki na życie, przechodzimy do najbardziej wymagającego zadania. Pora wykreślić wydatki zbędne! Czas pożegnać się z kupowaniem słodyczy, alkoholu, słonych przekąsek czy też papierosów. Na jakiś czas musisz zrezygnować z chodzeniem do kina, a nawet z oglądania Netflixa. Od teraz każdą wolną złotówkę musisz zagospodarować na poczet spłacania zadłużenia.

Pomoc dla zadłużonych, czyli inne metody na oszczędzanie
Fot. Unsplash

Pomoc dla zadłużonych, czyli inne metody na oszczędzanie

Najważniejsze jest to, że uświadomiłeś sobie problem, jakim jest dług. Nie jest to może komfortowa sytuacja. Zupełnie inaczej wygląda oszczędzanie na emeryturę, a inaczej będziesz oszczędzać, aby spłacić dług. W jakich sytuacjach możesz odłożyć dodatkowe kwoty?

  • Jedzenie – pamiętaj, że oszczędzanie pieniędzy na jedzeniu niekoniecznie oznacza, że ​​zaczniemy jeść niezdrowo. Wystarczy umiejętnie korzystać z promocji i własnej kreatywności. Warto przerzucić się na produkty pochodzenia roślinnego, które są zdrowsze. Warto o tym pomyśleć!
  • Paliwo – zastanów się czy w tym momencie auto jest Ci niezbędne. Bardzo możliwe, że możesz korzystać z komunikacji miejskiej lub nawet przesiąść się na rower. Możliwe, że możesz sprzedać auto i otrzymaną kwotę przekazać na poczet spłaty długów.
  • Korzystaj z okazji – obecnie jest kilkanaście aplikacji, które umożliwiają w prosty sposób porównać ceny. Wybieraj najbardziej korzystne oferty i planuj zakupy z wyprzedzeniem. Dotyczy to także środków czystości czy innych niezbędnych elementów w domach.
  • Ucz się online – nie rezygnuj z rozwoju! Obecnie w sieci wiele jest darmowych szkoleń. Zajmij się poszerzaniem swoich kompetencji, aby w przyszłości móc znaleźć lepiej płatną pracę.

 

Pamiętaj, że pomoc dla zadłużonych wbrew pozorom jest możliwa. Warto dogadać się z wierzycielem i spłacać zobowiązania zgodnie z planem. Wszystkie trudne sytuacje są jak najbardziej do rozwiązania. Z całą pewnością walka z długiem może okazać się wygrana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here