Nauka hiszpańskiego od podstaw
Fot. Unsplash

Nauka języków obcych jest wspaniałym doświadczeniem, które bez wątpienia rozwija. Język angielski jest obecnie podstawą. Warto jednak wiedzieć, że nauka hiszpańskiego jest coraz bardziej popularna. Co ciekawe, podstaw można nauczyć się z dużym powodzeniem samodzielnie. Jak rozpocząć przygodę z tym obcym językiem, aby nauczyć się jak najwięcej? Wszystkiego dowiesz się, korzystając z porad, które specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy!

Samodzielna nauka hiszpańskiego – wybierz najlepsze materiały

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Możemy zapisać się na studia online i uczyć się z dowolnego miejsca na świecie. Jeżeli zaś mówimy o nauce języków obcych, warto po pierwsze odwiedzić dedykowane blogi i kanały na YouTube. Jest ich naprawdę sporo! W takich miejscach możemy się sporo dowiedzieć o języku hiszpańskim, a także poznać słownictwo, gramatykę, zasady wymowy, a nawet kulturę. Co ciekawe, większość z tych stron prowadzona jest przez Polaków. Dodatkowo warto poszukać prostych filmów hiszpańskojęzycznych, prostych podcastów czy książek dla dzieci. Pamiętaj, że nauka od podstaw nie musi być nudna i kojarzyć się z zakuwaniem na studiach.

No dobrze, ale czy warto korzystać ze wszystkich źródeł online? Oczywiście, że nie! Na początek po prostu przejrzyj wszystkie strony, które pojawią Ci się w Google i wybierz maksymalnie dwie. Możesz również pobrać aplikacje mobilne ze słówkami, które zmobilizują Cię do regularnej nauki.

Nauka hiszpańskiego – postaw na realny plan działania!
Fot. Pexels

Kursy online i kursy stacjonarne

Jak widzisz nauka hiszpańskiego nie musi być droga. Na początku wystarczy skorzystać z darmowych źródeł, które z powodzeniem pomogą Ci osiągnąć poziom A2, a nawet B1. Co dalej? Ciekawym rozwiązaniem będą kursy nauki lub korepetycje indywidualne. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Przykładowo, poszukując lektora hiszpańskiego, możesz umówić się z ludźmi z całego świata! To daje ogrom możliwości. Z naszej strony zalecamy naukę z Native Speakerem. Dzięki temu będziesz zmuszony do porozumiewania się jedynie w nowym języku bez jakichkolwiek wymówek.

Kursy stacjonarne też będą ciekawą opcją. Poznasz tam osoby, które również chcą nauczyć się języka. Dzięki temu będziecie mogli się wspierać i wymieniać doświadczeniami. Wspólne konwersacje pomogą w rozwoju zdolności mówienia, a opieka lektora zmotywuje do regularności w nauce. Takie rozwiązanie będzie dobre, jeżeli chcesz nauczyć się więcej w krótkim czasie lub w przypadku, w którym nie jesteś w stanie zachować regularności.

Nauka hiszpańskiego – postaw na realny plan działania!

Jeśli nie zdecydowałeś się na kurs online lub stacjonarny, możesz stworzyć własny plan nauki i postępować zgodnie z nim. Warto dostosować wszystko do swoich możliwości, co jest bardzo wygodne. Dodatkowo dzięki temu unikniesz momentów, w których zwyczajnie poczujesz zrezygnowanie. Jak zaplanować naukę w najlepszy sposób? Określ, ile czasu możesz spędzić nad tym językiem każdego dnia, tygodnia czy miesiąca. Jest to uwarunkowane od kilku czynników. Weź pod uwagę to, czy umiesz szybko czytać lub przyswajać wiedzę. Dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie przypomnienia w telefonie, które przypomni o regularnych powtórkach. Po ustaleniu czasu i częstotliwości pracy z językiem możesz przypisać określone czynności do wybranych przedziałów podczas dnia.

Odpowiedni organizacja
Fot. Pexels

Odpowiedni organizacja

Skuteczna nauka związana jest również z odpowiednią organizacją czasu. Mając plan i korzystając z podstawowych umiejętności planowania, jeszcze lepiej skupiamy się na jego wdrażaniu. Na początku możesz wrzucać zbyt wiele obowiązku. Po miesiącu planowania powinieneś natomiast nauczyć się, jak działać najbardziej efektywnie. Ciekawą opcją będzie wykorzystanie samoprzylepnych karteczek, na których będziesz wypisywał zadania. Skutecznym sposobem będzie również Bullet Journal lub nawet zwykły kalendarz. Możesz także skorzystać ze specjalnie utworzonych plików online. Będą one zawierały wszystkie niezbędne linki lub dokładną listę konkretnych podcastów i filmów do obejrzenia.

 

Nauka hiszpańskiego z całą pewnością wciąga na długie miesiąca, a nawet lata. Język ten jest melodyjny i przyciągający. Dodatkowo każda nowa umiejętność pozwala w podniesieniu kompetencji zawodowych. Warto tez zabrać się za naukę języków, aby rozwijać się dla samego siebie. Jeżeli więc zbierasz się do rozpoczęcia takiej przygody, po prostu zacznij. Na początku warto korzystać z tego, co darmowe. Jeżeli poczujesz, że chcesz więcej, zapisz się na kurs i ciesz się z widocznych postępów. To daje dużo satysfakcji i radości, a to bardzo ważne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here