Bezpłatny kreator CV
Fot. Pexels

Ubiegając się o idealną pozycję w pracy trzeba liczyć się, że na nasze wymarzone stanowisko zgłasza się kilka, a nawet kilkadziesiąt osób. Nawet najmniejszy niuans może mieć wpływ na to, czy go zdobędziemy. Jednym z decydujących czynników jest nasze CV, które powinno być odpowiednio przygotowane i dostosowane do branży i stanowiska. Sami możemy stworzyć taki dokument. Jednak z pewnością to bezpłatny kreator CV pozwoli nam osiągnąć bardziej satysfakcjonujące wyniki i wyróżnić się wśród kandydatów.

Darmowe kreatory CV

W Internecie znajdziesz mnóstwo darmowych kreatorów CV. Sposób działania polega na tym, że wybierasz szablon, który Cię interesuje, wpisujesz dane. Program natomiast automatycznie wygeneruje dla Ciebie CV. Zaletą kreatora jest to, że nie musisz martwić się o wygląd CV. Wystarczy, że uzupełnisz brakujące luki, a on zrobi to za Ciebie. Z drugiej jednak strony nie masz wpływu na układ CV. Pobierasz ukończony dokument w formacie PDF i nie możesz zmienić żadnej jego zawartości. Jeśli chcesz wprowadzić jakieś poprawki, musisz ponownie wygenerować plik. Dodatkowo może się zdarzyć, że program generujący CV przenosi fragmenty tekstu (np. jeden wiersz na kolejną stronę), co nie wygląda dobrze.

Darmowe kreatory CV
Fot. Pexels

Jak można się wyróżnić?

Warto posłużyć się w tym przypadku konkretną sytuacją. Twój pracownik właśnie wypowiedział umowę o pracę i szukasz osoby na jego miejsce. Wyobraźmy sobie, że szukasz architekta lub kosmetyczki. Oba zawody wymagają odpowiednich umiejętności, a także własnego stylu. Otrzymasz dwa życiorysy. Jedno białe z czarną czcionką, które schematycznie zawiera więcej elementów, ale nie każdy jest w stanie je dojrzeć. Drugi napisany jest przez bezpłatny kreator CV lub samodzielnie. Jest on bardziej graficzny, artystyczny, czytelny, a detale przyciągają wyjątkowość konkretnej osoby. Kogo w takim wypadku zatrudnisz? Odpowiedź jest niezwykle prosta!

Bezpłatne kreatory CV

Wiele osób tworzy własne CV w programach graficznych, ale nie każdy ma umiejętności tworzenia takich dokumentów od podstaw. Jednak nie musisz wykorzystać do tego profesjonalnych i skomplikowanych programów. Aby stworzyć profesjonalne CV, potrzebujesz tylko zwykłego edytora tekstu, takiego jak Microsoft Word. Tworząc nowy dokument, można wybrać przygotowany szablon klikając „Plik:” a następnie „Nowy”. Zgodnie z dostępną wersją program powinien wyświetlić odpowiedni szablon, w tym CV.

Jeśli również trudno Ci stworzyć CV od podstaw w edytorze tekstu, zalecamy skorzystanie z innego narzędzia np. Canvy. To rozwiązanie umożliwia tworzenie projektów graficznych online na gotowych szablonach. Tutaj możesz wybrać interesujący Cię szablon i uzupełnić treść. W takim przypadku możesz zmienić układ czy kolor szablonu. Gotowy projekt możesz pobrać całkowicie bezpłatnie w postaci pliku pdf.

Bezpłatne kreatory CV
Fot. Pexels

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych kreatorów CV?

W sieci dostępnych jest wiele kreatorów CV również tych darmowych. Możemy być pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak wspomnieć, że trzeba uzupełnić w szablonie wszystkie niezbędne informacje, oczywiście nie pomińmy żadnych istotnych elementów, aby w przejrzysty sposób opisać całe nasze doświadczenie zawodowe. Takie rozwiązanie pozwala również zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy przygotować świadectwo ukończenia szkoły oraz świadectwo poprzedniego zatrudnienia. Na koniec wygenerujemy własne spersonalizowane CV w formacie pdf, które możemy wysłać pracodawcy lub wydrukować do osobistego spotkania rekrutacyjnego.

Korzystając z kreatora, możemy również uzyskać dostęp do przewodnika i przykładowych listów motywacyjnych. Dzięki temu możemy skutecznie uniknąć błędów w CV, które mogą spowodować utratę kwalifikacji do ubiegania się o dane stanowisko w pierwszym etapie rekrutacji.

 

CV to bardzo konkretny dokument. Powinien być tak skonstruowany, by wyjaśnić pracodawcy, dlaczego warto nas zatrudnić. Bezpłatny kreator CV może pomóc nam poprawnie się zaprezentować, pokazać cechy osobowe i przyciągnąć uwagę rekruterów. Pamiętajmy jednak o niezbędnych modyfikacjach w przypadku wysyłania kilku aplikacji do różnych firm. Obecnie nie przygotowujemy już CV partiami, ale kierujemy swoją aplikację do konkretnych firm i konkretnych ofert. Dlatego przed wysłaniem sprawdźmy, czy każdy element wymaga poprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here