Kreator stron internetowych
Fot. Unsplash

Tworzenie własnej strony internetowej staje się coraz bardziej powszechnie. Nie ma wątpliwości, że nasze życie przenosi się do sieci. To już nie tylko blogi osobiste, ale również sklepy internetowe, portale firmowe, a nawet portfolia. Kreator stron internetowych może być kuszącą opcją. Czy warto z niego skorzystać? Jak zaprojektować stronę internetową, aby była przyjazna dla Internautów? To wcale nie musi być trudne!

Kreator stron internetowych? Postaw na użyteczność!

Przyjazne dla użytkownika strony internetowe są podstawą budowania firmowych strategii marketingowych. To właśnie one pomagają osiągać postawione sobie cele. Jeśli Twoja witryna online nie będzie zwyczajnie użyteczna i funkcjonalna, to żadne z zaplanowanych działań marketingowych nie będą skuteczne. Osoba, która odwiedza Twoją stronę internetową powinna być poprowadzona krok po kroku. Oznacza to, że idealna witryna nie sprawi problemu przy wyszukiwaniu informacji czy podczas dokonywania zakupów.

Zwykle po wprowadzeniu zmian w serwisie okazuje się, że użytkownicy chętniej dokonają zakupu. W związku z tym bardzo często wzrośnie współczynnik konwersji, czyli liczba osób, które dokonają zakupu. Wszystko dlatego, że jakość usług uległa poprawie. Warto również zauważyć, że nie wszystkie strony internetowe wymagają całkowitego przeprojektowania. Dokonywanie niewielkich ulepszeń w celu poprawy użyteczności witryny internetowej zwykle powoduje wzrost współczynników sprzedaży. A to natomiast jest bardzo ważne prowadząc własną firmę.

Kreator stron internetowych? Postaw na użyteczność!
Fot. Unsplash

Czy twoja witryna jest atrakcyjna?

Wbrew pozorom to bardzo ważne pytanie! Nieważne czy prowadzisz bloga czy sklep firmowy. Pamiętaj, że dziś dosłownie każda strona internetowa jest wizytówką firmy. Dodatkowo jej atrakcyjność wpływa na postrzeganie Twojego biznesu przez Twoich klientów. W dobie zakupów takie miejsce to jedyny sposób, w jaki większość użytkowników może się z Tobą skontaktować. Dlatego tak ważne jest, aby zachować dobre pierwsze wrażenie wizualne, które będzie zwyczajnie przyjazne dla oka. Może to nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale także ugruntować Twoją pozycję online na naprawdę długie lata.

Kreator stron internetowych – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zdecydowałeś się rozszerzyć swoje działania, które do tej pory prowadziłeś na Facebooku lub Instagramie i stawiasz na własną witrynę online? Wspaniale! Social selling jest bardzo atrakcyjny, jednak posiadanie własnego zakątka w sieci jest wręcz na wagę złota.

O czym jeszcze warto pomyśleć przy projektowaniu takiej witryny? Sposób w jaki wyświetlamy treści i produkty w witrynie, nie powinien zależeć od naszych osobistych preferencji. Warto przeprowadzić badania lub zapoznać się z aktualnymi wynikami, które są dostępne w publikacjach naukowych. Dzięki temu można wybrać najlepsze rozwiązania, które nie tylko wpłyną na czas przebywania na stronie, ale równocześnie będą wsparciem do prowadzonych działań marketingowych i sprzedażowych.

Kreator stron internetowych – na co jeszcze zwrócić uwagę?
Fot. Unsplash

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Pomyśl o kwestiach takich jak:

  • Proste i zrozumiałe zaprezentowanie oferty – ważne jest, aby potencjalny klient na pierwszy rzut oka wiedział, z jakim produktem ma do czynienia. To pomoże mu podjąć decyzję zakupową.
  • Zachowanie kontrastu – warto pomyśleć o odpowiednim wyróżnieniu tego, co chcemy zaprezentować. Warto więc zachować kontrast między prezentowanymi produktami/usługami, a całym tłem strony.
  • Pusta przestrzeń na stronie nie jest czymś negatywnym – Odstępy służą do uporządkowania i oddzielenia poszczególnych treści.
  • Dobór kolorów – warto zainteresować się psychologią kolorów i dobrać takie barwy, które będą pasowały do misji Twojej działalności.

 

Estetyczna i dobrze zaprojektowana strona internetowa to miejsce, które ma ogromny potencjał. Dzięki przemyślanym działaniom można przyciągnąć więcej osób, którzy zostaną Twoimi klientami. Warto więc poświęcić więcej czasu na postawienie witryny, która będzie spełniać Twoje oczekiwania i jednocześnie będzie przyjazna w użytkowaniu. Tylko wtedy będziesz mógł uzyskać najlepsze i najbardziej skuteczne efekty, które realnie wpłyną na rozwój Twojego biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here