Studia internetowe – Czy warto?
Fot. Pexels

Studia internetowe wbrew pozorom nie są zupełną nowością. Część uczelni niepublicznych decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki w takim właśnie trybie? Poniżej podpowiadamy, czy warto wybrać to konkretne rozwiązanie. Zobacz, czy studia internetowe będą czymś dla Ciebie! 

Studia internetowe, czuli e – learning

Wybierając kierunek studiów możemy natknąć się na opcje internetowe. Zazwyczaj oznacza to, że zajęcia odbywają się na zasadzie e – learningu. Służy on do komunikowania się z wykładowcami za pośrednictwem poczty elektronicznej jak również do przyswajania wiedzy i uczenia się. E-learning pozwala nam zdobywać wiedzę bez wychodzenia z domu! Warto jednak pamiętać, że uczelnie w Polsce nie zawsze pozwalają na ukończenie całego cyklu kształcenia wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Zwykle w taki sposób można zrealizować do 60%- 80% kursów. Natomiast aby otrzymać dyplom, musimy iść na studia i spotkać się z wykładowcami. Zazwyczaj dzieje się to na pierwszym i ostatnim zjeździe.

Poznaj zalety e – learningu
Fot. Pexels

Poznaj zalety e – learningu

Specjaliści przewidują, że to właśnie e – learning wkrótce stanie się najpopularniejszą formą nauki. Dlaczego tak się dzieje? Plusy tej metody przyciągają coraz więcej osób. Do takich zalet możemy zaliczyć:

  • Elastyczność – studenci mogą dowolnie wybierać, kiedy i gdzie chcą zdobywać wiedzę. Oznacza to, że jest to świetna dla osób pracujących również w weekendy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą zaliczać kolejne wykłady w wygodny dla nich sposób.
  • Oszczędność – zazwyczaj wyjazd na studia kojarzy się z przeprowadzką, zakładaniem konta studenckiego i rozpoczynaniem życia w zupełnie nowym mieście. Nie każdy natomiast czuje się na siłach, aby opuszczać rodzinne gniazdo tak szybko. W ten sposób może zacząć studia bez dodatkowego stresu.
  • Wygoda – obecnie studiować może każda osoba, która zdała maturę. Jeżeli więc posiadasz gromadkę dzieci i mieszkasz nawet na wsi, to i tak możesz studiować. Cały proces uczenia się będzie odbywał się w Twoim domu!

Czy są jakieś wady?

Każde rozwiązanie będzie posiadało również jakieś minusy. Jak będzie w tej sytuacji? O jakich minusach warto wiedzieć?

  • Omijasz studenckie życie – nie ma wątpliwości, że na studiach poznajemy wiele ciekawych osób. Ucząc się z domu ten element zwyczajnie Cię ominie.
  • Motywacja – w domu naprawdę ciężko jest zmusić się do regularnej pracy. Zajęcia z wykładowcami jednak w pewnym stopniu mobilizują. W tym przypadku będziesz musiał zdać się tylko na siebie.
  • Ograniczony wybór – nie każde studia można zrealizować w formie online. Zazwyczaj uczelnie oferują takie kierunki jak administracja, zarządzanie, pedagogika czy filologia angielska. Jeżeli więc marzy Ci się medycyna lub weterynaria, to obecnie będziesz musiał pomyśleć o studiach stacjonarnych.
Czy warto wybrać studia internetowe?
Fot. Pexels

Czy warto wybrać studia internetowe?

Doskonale wiemy, że każdy z nas znajduje się w innej sytuacji życiowej. Jeżeli chcesz rozpocząć naukę, a nie masz możliwości skorzystania z opcji tradycyjnej, to opcja online jak najbardziej jest warta Twojego zaangażowania. Przede wszystkim to świetna propozycja dla osób: niepełnosprawnych, pracujących, pochodzących z mniejszych miejscowości lub zwyczajnie takich, które prowadzą intensywny tryb życia i jedyną opcją będzie dopasowanie nauki pod własny kalendarz. Dzięki temu nie trzeba prosić o indywidualny tryb nauki, a całość można zrealizować w dogodnym dla siebie czasie. Warto jednak wspomnieć w tym momencie, że studia internetowe sprawdzą się lepiej u osób zorganizowanych, które bez problemu potrafią zorganizować własny dzień. Wbrew pozorom taka forma nauczania również wiąże się z egzaminami i zaliczeniami. Trzeba więc poświęcić własny czas, aby zwyczajnie zdać.

 

Studia internetowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć. Nie ma wątpliwości, że taki trend będzie się nieustannie rozwijał. Dzięki temu dosłownie każdy będzie mógł skorzystać ze zdobywania wiedzy we własnym zaciszu domowym. To świetna opcja dla naszego mózgu, który lubi nieustanny rozwój. Warto więc dostarczać sobie bodźców, które poprawią komfort naszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here